- ARCHIWUM - KALENDARIUM - EUROPE: ART'S SPOTS - EPAF -
 
 
   
     
     
     
Niedziela - 11.05.2003 godz. 18.00
Adina Bar-On - "Vision" performance (Sala Czarna)
>>>
     
  "View" - film video (Sala Nowa)  
     
     
     
Poniedziałek - 12.05.2003 godz. 18.00
Chumpon Apisuk - performance (Sala Czarna)
>>>
     
Adina Bar-on - "Sacrifice" voice performance (Wirydarz CK) >>>
     
  Adina Bar-On - "Performance Art as a Social Activity"
spotkanie, wykład, projekcja video
 
     
     
     
Wtorek - 13.05.2003 godz. 18.00
Krzysztof Zarębski - "D'J Cool Freeze" performance (Sala Czarna)
>>>
     
Kaori Haba - performance (Sala Czarna) >>>
     
  Chumpon Apisuk - "ASIATOPIA Międzynarodowy Festiwal Sztuki Performance w Bangkoku" - wykład, projekcja video  
     
  Krzysztof Zarębski - spotkanie, projekcja video  
     
 
 
  Adina Bar-On /Tel Aviv, Izrael/ ur. 1951 r.
Jest pierwszym artystą sztuki performance w Izraelu (w 1972 r. groziło jej wydalenie z Akademii za wykonywanie performances), zajmuje się również sztuką video. Jest profesorem na Akademii Sztuk Pięknych w Jerozolimie i na Politechnice w Holon. Prowadzi wykłady z zakresu komunikacji wizualnej, sztuki performance, sztuk interdyscyplinarnych z wykorzystaniem technik audiowizualnych oraz metodologii nauczania sztuki. W swoich podróżach artystycznych odwiedziła wiele krajów Azji, Europy i obu Ameryk.
Jej twórczość cechuje nadzwyczajna wrażliwość, emocjonalna głębia i gotowość do podejmowania trudnych tematów. Należy do bardzo wąskiego grona artystów wykonujących performance wokalny (voice performance).
 
 
 
  Chumpon Apisuk /Nonthaburi, Tajlandia/ ur.1948 r.
Jeden z najbardziej znanych artystów performance z Azji. Oprócz performances tworzy poezję, audio art, pisze teksty teoretyczne. Często inicjuje i angażuje się w działania na rzecz praw człowieka.
Jest twórcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu Sztuki Performance krajów Azji "ASIATOPIA" oraz założycielem "Concrete House" jedynego w Tajlandii miejsca prezentacji sztuki performance.
Występował wielokrotnie w Niemczech, Anglii, Kanadzie, Japonii, Indonezji, Hong Kongu, Wietnamie, Korei, Singapurze, Szwajcarii, Australii, USA.
Jego performances obfitują w wydarzenia, energetyczne interakcje z publicznością, są pełne specyficznego humoru. Często zestawia w nich świat idealny z rzeczywistością.
 
 
 
  Krzysztof Zarębski /Nowy Jork, USA/ ur. 1939 r.
Jeden z czołowych performerów polskich, od 1972 roku niezwykle konsekwentnie zajmuje się sztuką performance. Operuje rekwizytami - przedmiotami codziennego użytku, ciałem, roślinami, bryłkami lodu. Niemal od początku wprowadza do swych akcji muzykę, która jest bardzo ważnym elementem jego wystąpień.
Od 1981 roku mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Był jednym z pierwszych artystów performance, goszczących w Lublinie. w 1974 r. na zaproszenie galerii Labirynt zaprezentował swój performance na wirydarzu Centrum Kultury (wówczas LDK).
 
 
 
Centrum Kultury
Peowiaków 12
20-007 Lublin
tel. (081) 536 03 19

performance@osp.art.pl