- ARCHIWUM - KALENDARIUM - EUROPE: ART'S SPOTS - EPAF -
 
 
"Artkontakt" Europejski Festiwal Sztuki Performance i Nowych Mediów
19-22.10.2000 r. Centrum Kultury, Peowiaków 12, Lublin
 
Organizatorzy

Ośrodek Sztuki Performance Centrum Kultury w Lublinie, Galeria Kont Akademickiego Centrum Kultury "Chatka Żaka" UMCS, Fundacja Samorządu studentów UMCS, Towarzystwo Edukacji Kulturalnej

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej (Phare)
 
 
 
19.10.2000 Czwartek

godzina 17.00 - Otwarcie Festiwalu, Sala Nowa
   
 
     
 
od godziny 18.30 - Program Główny
 
Izabella Gustowska "C'est la vie" (21 min.) Sala Czarna    
>>>  
 
Zbigniew Warpechowski "***" {30 min.) wirydarz CK    
>>>  
 
Paul Panhuysen "Four long strings only" (40 min.) Sala Klubowa    
>>>  
 
Volker Hamann "i" (15 min.) Sala Biblioteki    
>>>  
 
 
     
20.10.2000 Piątek

od godziny 8.00 - Program Główny
 
Alastair MacLennan "12 hour non stop actuation" (12 godz.) Sala Czarna    
>>>  
 
     
 
od godziny 15.00 - Program Otwarty
 
Waldemar Pranckiewicz "Special Gunpowder" (5 godz.) hall    
>>>  
 
Jagna Ciuchta "***" (28 min.) Sala Biblioteki    
>>>  
 
Paweł Kaszczyński "***" (20 min.) Sala Klubowa    
>>>  
 
Sylwia Górak "Performance" (20 min.) Sala Biblioteki    
   
 
     
 
od godziny 17.00 - Program Towarzyszący
"Cyberhuman Stelarc" dokumentacja z Festiwalu WRO (20 min.) Sala Nowa
   
 
     
 
od godziny 18.30 - Program Główny
 
Seppo Salminen "Konfessio" (30 min.) Sala Nowa    
>>>  
 
Ewa Zarzycka "Przepływ" (20 min.) Sala Klubowa    
>>>  
 
Józef Robakowski "Video-Zderzenia" (15 min.) Sala Nowa    
>>>  
 
     
 
od godziny 21.00 - Program Otwarty    
 
Łukasz Głowacki "Złożenie do autoportretu" (25 min.) Park przy CK    
>>>  
 
 
 
21.10.2000 Sobota

od godziny 15.00 - Program Otwarty
   
 
Dariusz Kociński "***" (4 godz.) Sala Biblioteki    
>>>  
 
Marek Sienkiewicz "Z Różą" (30 min.) Sala Biblioteki    
>>>  
 
Dariusz Fodczuk "Oto w co ja gram" (20 min.) Sala Klubowa    
>>>  
 
     
 
od godziny 17.00 - Program Towarzyszący
Łyżka Czyli Chilli pokaz filmów video (60 min.) Sala Nowa
   
 
     
 
od godziny 18.30 Program Główny
 
Janusz Bałdyga "Przejścia w zawieszeniu" (20 min.) Sala Czarna    
>>>  
 
Martin Zet "***" (30 min.) Sala Klubowa    
>>>  
 
Zdzisław Kwiatkowski "***" (10 min.) Sala Czarna    
>>>  
 
Leszek Knaflewski "Koncert na trumnę elektryczną" (25 min.) Sala Nowa    
>>>  
 
 
 
22.10.2000 Niedziela

od godziny 15.00 - Program Otwarty
   
 
Przemysław Sanecki "Alea" (15 min.) Sala Biblioteki    
>>>  
 
Marcin Szydłowski "Balszaja szczuka utaszcziła..." (20 min.) wirydarz CK    
>>>  
 
     
 
od godziny 17.00 - Program Towarzyszący    
 
"Perspektywy sztuki performance w świecie nowych mediów (artyści-odbiorcy-maszyny) Kinga Araya, Luc Courchesne, Agnes Hegedus, Christa Sommerer/Laurent Mignonneau, Stelarc i inni" - pokaz dokumentacji performance, prezentował Ryszard w. Kluszczyński (60 min.) Sala Nowa    
 
     
 
od godziny 18.30 - Program Główny    
 
Esther Ferrer "***" (30 min.) okolice CK    
>>>  
 
Kiril Panteleev "***" (30 min.) Sala Klubowa    
>>>  
 
Jerzy Bereś "Dokument rzeczowy" (45 min.) Sala Nowa    
>>>  
 
Cod Act "Bach/Mendeleiev - 5 tests" (50 min.) Sala Czarna    
>>>  
 
 

 

Centrum Kultury
Peowiaków 12
20-007 Lublin
tel. (081) 536 03 19

performance@osp.art.pl